Czwartek, 16.05.2024, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw

Świetna inauguracja Kram Startu Elbląg. Elbląskie szczypiornistki wysoko pokonały Piotrcovię

04.09.2016, 18:32:05 Rozmiar tekstu: A A A

W pierwszym w nowym sezonie meczu PGNiG Superligi szczypiornistki Kram Startu Elbląg pokonały u siebie Piotrcovię Piotrków Trybunalski 29:20 (15:10). Elblążanki prowadziły od początku do końca spotkania. a ich zwycięstwo ani razu nie było zagrożone. Kram Start po tej wygranej zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.

Elbląski zespół bardzo dobrze rozpoczął mecz i po trafieniach Joanny Wagi oraz dwóch bramkach Aleksandry Stokłosy prowadził w 4 minucie 3:0. Rywalki pierwsze trafienie zanotowały w 5 minucie, gdy celnie do bramki Sołomiji Szywerskiej trafiła Zorica Despodovska. Elblążanki z każdą kolejną minutą czuły się na parkiecie coraz pewniej. Stopniowo powiększały też swoją przewagę bramkową nad przyjezdnymi. W 11 minucie było już 7:2 dla Startu, a po kolejnych 8 minutach różnica ta zwiększyła się do 6 trafień (11:5). Końcówka połowy to gra bramka za bramkę. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 15:10 dla gospodyń.

Druga połowa rozpoczęła się kapitalnie dla Kram Startu. Popisowo na skrzydle zagrała w niej Magdalena Balsam, która w całym meczu zdobyła 7 bramek i była najskuteczniejszą zawodniczką tego pojedynku. Elbląska skrzydłowa na początku drugiej odsłony meczu, aż trzykrotnie z rzędu pokonała Darię Opelt, a po celnym rzucie Pauliny Muchockiej elblążanki wygrywały już 19:10. Piotrkowianki w 42 minucie po trafieniach Kopertowskiej i Wypych zdołały zbliżyć się do elbląskiego zespołu na różnicę 6 bramek (23:17). To jednak było wszystko, na co pozwoliły w tym dniu przyjezdnym podopieczne Andrzeja Niewrzawy. W ostatnich minutach Kram Start trafiał raz za razem i po dwóch celnych rzutach Balsam oraz po jednym Grobelskiej i Jędrzejczyk, gospodynie wygrywały 27:17. Pewny korzystnego wyniku trener Niewrzawa, wpuścił na boisko zmienniczki. Te spisały się solidnie i cały mecz zakończył się wysoką wygraną elbląskiej drużyny 29:20.

Pomeczowe wypowiedzi:

Andrzej Niewrzawa, trener Kram Startu Elbląg
- Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu, który zrealizował wszystko, co sobie założyliśmy przed meczem. Chwała dziewczynom za tak fajną inaugurację sezonu. Po ostatnim sezonie wprowadziliśmy drobne korekty w obronie. Dziewczyny przyjęły je ze zrozumieniem i to zafunkcjonowało. Dobry mecz zagrała Aleksandra Stokłosa. To młoda zawodniczka, grająca w młodzieżowej reprezentacji Polski. Uważam, że z Olą Dankowską stworzą na kole dobry duet, który dla dobra Startu będzie przez cały sezon świetnie grał.

Aleksandra Stokłosa, kołowa Kram Startu Elbląg

- Przy takiej atmosferze na hali nie da się grać inaczej. Kibice byli nieocenieni i poniosło mnie to. Zagrałyśmy tak jak sobie zakładałyśmy. Dziewięć bramek przewagi to bardzo dobry wynik. To jednak jeszcze nie wszystko, na co nas stać, więc na pewno będzie dobrze.

Kram Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:20 (15:10)

Kram Start: Szywerska, Powaga – Balsam 7, Dankowska, Grobelska 2, Waga 3, Muchocka 3, Jędrzejczyk 2, Kwiecińska 1, Gerej 1, Lisewska 4, Stokłosa 4, Świerżewska 2, Andrzejewska, Szopińska

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Sobińska, Kucharska 5, Matyja 1, Osuch, Klonowska 2, Kopertowska 3, Wypych 6, Szafnicka, Ivanović 1, Jałoszewska, Despodovska 2, Dronzikowska, Pesel