Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Piłkarze ręczni Meble Wójcik z Pucharem Prezydenta Elbląga. W finale pokonali Wybrzeże

27.08.2016, 16:25:37 Rozmiar tekstu: A A A

W finałowym meczu turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga szczypiorniści KS Meble Wójcik pokonali po bardzo wyrównanym i ciekawym meczu Wybrzeże Gdańsk 23:21 i zajęli pierwsze miejsce w imprezie. W meczu o trzecią lokatę KPR Legionowo zwyciężyło z Pomezanią Malbork 35:28.

Finałowe starcie miało bardzo wyrównany charakter. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć rywalowi na więcej niż jedną bramkę. Jako pierwsi za sprawą Daniela Żółtaka do siatki trafili elblążanie. Wybrzeże po raz pierwszy wyszło na prowadzenie po kwadransie gry. Wówczas po trafieniu Damiana Kostrzewy, a następnie Adriana Kondratiuka gdańszczanie wygrywali 6:5. Do końca połowy na parkiecie obserwować można było pojedynek bramka za bramkę. Ostatecznie po 30 minutach tablica wyników wskazywała remis 12:12.

Na początku drugiej odsłony nieco lepiej prezentowali się gracze Wybrzeża, którzy między 35 a 37 minutą zanotowali trzy trafienia z rzędu i objęli dwubramkowe prowadzenie 16:14. Meblarze do remisu doprowadzili w 42 minucie. Po celnym rzucie Michała Tórza było 17:17. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Na cztery minuty przed ostatnią syreną na tablicy widniał remis 21:21. Od tego momentu świetnie spisywała się elbląska defensywa, która zdołała zablokować wszystkie rzuty rywala i nie popełniła żadnego błędu. Elblążanie po rzucie do pustej bramki Adama Nowakowskiego, a następnie po celnym trafieniu z karnego Pawła Adamczaka wygrali cały mecz 23:21 i wywalczyli Puchar Prezydenta Elbląga.

Meble Wójcik Elbląg - Wybrzeże Gdańsk 23:21 (12:12)

Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor – Malczewski 1, Dorsz 1, Adamczak Paweł 2, Janiszewski 4, Szopa 2, Nowakowski 2, Olszewski, Adamczak Piotr 2, Kupiec 5, Żółtak 2, Tórz 2.

Wybrzeże: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski – Orzechowski, Skwierawski 1, Oliveira 4, Wróbel 1, Bednarek, Salacz 2, Rogulski 1, Prymlewicz 1, Kondratiuk 6, Kostrzewa 4, Podobas, Bruy 1.

Wypowiedzi pomeczowe:

Jacek Będzikowski, trener KS Meble Wójcik Elbląg

- Zależało nam dzisiaj by wygrać ten mecz. Cieszę się, że dzisiaj zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. W porównaniu do wczorajszego, było to niebo a ziemia. Wiele rzeczy już funkcjonowało, choć kilka jeszcze nie zadziałało. Jest to jednak młoda drużyna z elementem szaleństwa i trzeba to brać pod uwagę. Realizujemy nasz plan, by w każdym meczu nie tracić więcej niż 25 bramek, bo sami jesteśmy w stanie rzucić 20 do 26. Mocna obrona, kontratak, konsekwentna gra w ataku. To jest główne nasze założenie, które musimy cały czas realizować. Nasza drużyna jest obecnie wielką zagadką. Potrafi zagrać dobry mecz, ale potrafi też zagrać tak słaby mecz jak wczoraj z Pomezanią. Miejmy nadzieję, że będziemy stabilizować formę, bo czeka nas bardzo dużo pracy, przede wszystkim koncentracji i skupienia nad każdym przeciwnikiem.

Mikołaj Kupiec, rozgrywający Meble Wójcik, który został MVP turnieju
- Nagroda indywidualna cieszy, ale myślę, że trochę na wyrost jak dla mnie. Myślę, że na taką nagrodę zasługuje cała drużyna. Dzisiaj naprawdę pokazaliśmy charakter, przede wszystkim w obronie. Z kolei a wraku graliśmy konsekwentniej niż wczoraj. Do meczu z Pomezanią podeszlismy trochę bez głowy. Już przed meczem założylismy z góry, że wygramy. Dzisiaj chcielismy się zrehabilitować i myślę, że założenia obronne spełniliśmy w 100%.