Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Wysoka porażka Startu Elbląg z Zagłebiem Lubin. Elblążanki poza podium

13.02.2016, 20:33:00 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 19. kolejki PGNiG Superligi Kobiet Start Elbląg przegrał u siebie z Metraco Zagłębiem Lubin 24:32.

Nie tego spodziewali się kibice zgromadzenie dziś w elbląskiej hali. Start doznał sromotnej porażki, przez co został zepchniety na 4 pozycję w tabeli. Już po 6 minutach nasza drużyna przegrywała 1:5. Elbląskie zawodniczki były bardzo nieskuteczne, a zawodniczki z Lubina z minuty na minutę powiększały przewagę. Do przerwy Start przegrywał 9:16. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W pierwszych minutach Zagłębie podwyższyło wynik na 20:10 i było pewne, że elblążanki nie odrobią. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:24 dla Zagłębia.

W następnej kolejce Superligi Start Elbląg zagra na wyjeździe z Energą AZS Koszalin (środa 17.02), a za tydzień Start zmierzy się u siebie w pierwszym meczu 1/4 finału Challenge Cup z tureckim Izmir BSB SK.

Start Elbląg - Metraco Zagłębie Lubin 24:32