Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Zacięta walka za plecami lidera PELA

07.05.2015, 08:31:04 Rozmiar tekstu: A A A

Wprawdzie do zakończenia rozgrywek w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD pozostało jeszcze pięć kolejek, jednak wszystko wskazuje na to, że tytuł mistrzowski w tym roku trafi do Metrotestu. Za to bardzo ciekawie wygląda walka za plecami lidera, gdzie o drugie miejsce walczą aż cztery zespoły.

Choć w rundzie rewanżowej najlepiej na boisku radzą sobie piłkarze U-99, którzy nie stracili jeszcze punktów, to „rycerze wiosny” mają małe szanse by obronić mistrzowski tytuł. Wprawdzie do zakończeni rozgrywek pozostało jeszcze pięć kolejek, ale jest mało prawdopodobne, by w tak krótkim czasie Metrotest roztrwonił wypracowaną wcześniej przewagę. Bardziej realny scenariusz zapowiada zaciętą walkę o dwa pozostałe miejsca na podium. W minionej kolejce lider tabeli nievmiał większych problemów, by zainkasować komplet punktów w konfrontacji z ekipą Beerteam. Po pierwszej połowie Metrotest prowadził 2:0 i od początku kontrolował wydarzenia na boisku. Po przerwie dołożył jeszcze pięć bramek, tracąc zaledwie dwie i mecz zakończył się wynikiem 7:2.

Lekko, łatwo i przyjemnie - tak o swoim meczu mogą natomiast powiedzieć piłkarze wicelidera. AC Helloween nie dało najmniejszych szans Awatarowi zwyciężając aż 7:0. Po trzy trafienia zaliczyli Jakub Rudzianiec i Kamil Żmijewski, a jedno zapisane zostało na konto zawodnika Awataru, jako bramka samobójcza. Zdecydowanie trudniejsze zadanie miał zespół U-99, którego rywalem był siódmy w tabeli PBG Jankowiak. Mecz rozpoczął się po  myśli U-99, które dzięki trafieniu Michała Durnasia wyszło na prowadzenie. Rywale jednak odpowiedzieli dwoma golami Piotra Światkowskiego i na przerwę to PBG Jankowiak schodził prowadząc 2:1. Emocji nie zabrakło także w drugiej odsłonie. Chwilę po wznowieniu gry do remisu doprowadził Grzegorz Peret, a Sebastian Derewek wyprowadził U-99 na drugie w tym meczu prowadzenie. Rywale jeszcze raz poderwali się do walki w efekcie czego Karol Przybyła doprowadził do stanu 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do U-99. Losy meczu rozstrzygnął w końcówce Tomasz Bandurski, dwukrotnie pokonując bramkarza rywali.

Spory wpływ na układ w górnej części tabeli miał mecz w którym naprzeciw siebie stanęli Sąsiedzi i ERGO Legioniści. Pojedynek czwartej z piątą drużyną obfitował w ładne akcje, zwroty akcji i co najważniejsze sporą ilość bramek. Po kwadransie zdecydowanie lepsze nastroje mieli Sąsiedzi, którzy na przerwę schodzili prowadząc 3:1. I choć w drugiej odsłonie ERGO Legioniści zdobyli trzy bramki, to górą okazali się jednak Sąsiedzi, zwyciężając ostatecznie 5:4. W minionej kolejce ciekawa walka miała miejsce także w dolnych rejonach tabeli, gdzie mierzyły się drużyny sąsiadujące ze sobą. Losy meczu pomiędzy portEl.pl a Blues ENERGO ZET rozstrzygnęły się już do przerwy. PortEl.pl uzyskał prowadzenie dzięki bramce Michała Rutkowskiego, ale jeszcze w tej samej części do remisu doprowadził Karol Stankiewicz, a trzy punkty ekipie Blues dał Fabian Uścinowicz. Sporo emocji towarzyszyło także pojedynkowi zespołów EL Skład i AFK. Do przerwy AFK prowadziło po bramce Michała Boconia 1:0, a w drugiej odsłonie zdołało podwyższyć na 2:0 po tym jak do siatki trafił Patryk Nadachewicz. Tyle, że ambitnie grający rywale chwilę później odpowiedzieli golem kontaktowym, a na listę strzelców wpisał się Daniel Cudzewski. Mimo usilnych starań i kilku dogodnych sytuacji EL Skład nie zdołał już doprowadzić do wyrównania i komplet punktów powędrował na konto AFK.

W tabeli na prowadzeniu znajduje się Metrotest, który po 25 kolejkach ma na swoim koncie 66 punktów. Ich przewaga nad drugim AC Helloween wynosi osiem oczek. Nad trzecie miejsce w tabeli awansowało U-99, które do lidera traci dziewięć punktów. Natomiast w klasyfikacji strzelców na prowadzeniu znajduje się Radosław Prusak z Metrotestu, zdobywca 52 bramek. Tuż za nim z 46 golami jest Sebastian Pawłowski z Sąsiadów.

Wyniki 25. kolejki:

portEl.pl - Blues ENERGO ZET
portEl.pl: Michał Rutkowski 1 bramka.
Blues: Karol Stankiewicz 1, Fabian Uścinowicz 1.

PBG Jankowiak - U-99 3:5 (2:1)
PBG Jankowiak: Piotr Światkowski 2, Karol Przybyła 1.
U-99: Tomasz Bandurski 2, Michał Durnaś 1, Grzegorz Peret 1, Sebastian Derewek 1.

EL Skład - AFK 1:2 (0:1)
EL Skład: Daniel Cudzewski 1.
AFK: Michał Bocoń 1, Patryk Nadachewicz 1.

Sąsiedzi - ERGO Legioniści 5:4 (3:1)
Sąsiedzi: Sebastian Pawłowski 4, Paweł Chmielecki 1.
Legioniści: Paweł Zieliński 2, Krzysztof Sztybor 1, Paweł Miller 1.

Białe Orły - Karo 0:6 (0:3)
Karo: Adam Siemaszko 3, Arkadiusz Bakun 2, Tomasz Barcikowski 1.

AC Helloween - Awatar 7:0 (1:0)
AC Helloween: Jakub Rudzianiec 3, Kamil Żmijewski 3, Mateusz Lipiński - gol samobójczy.

Metrotest - Beerteam 7:2 (2:0)
Metrotest: Radosław Prusak 4, Mateusz Jachimowicz 1, Wojciech Boniecki 1, Tomasz Jodziałło 1.
Beerteam: Adrian Topolski 1, Sławomir Stachowski 1.

Lambada - AKS Stokrotki 0:3 walkower

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.