Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Wstydliwa porażka Olimpii Elbląg z Błękitnymi Orneta w Pucharze Polski

02.10.2014, 12:41:59 Rozmiar tekstu: A A A

Olimpia Elbląg grającą w niemal najsilniejszym składzie przegrała na wyjeździe 2:3 w meczu 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski z IV-ligowymi Błękitnymi Orneta.

Jest to ogromna sensacja, bowiem aspirująca do awansu do II ligi Olimpia była zdecydowanym faworytem tego meczu. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem od prowadzenia gości po bramce Jakuba Bojasa. Tak zakończyła się pierwsza część meczu. Po przerwie IV-ligowcy z Ornety niespodziewanie zdobyli 2 bramki i wysunęli się na prowadzenie 2:1. W 78. minucie Olimpia wyrównała po strzale Krzysztofa Iwanowskiego. Niestety w ostatnich minutach sędzia podyktował rzut karny dla Błękitnych, który zamienił na gola na wagę awansu do 1/8 finału Grzegorz Kulpaka.

Pierwszy zespół Olimpii bardzo wcześnie zakończył pucharową przygodę, ale rezerwy klubu z Agrykola nadal są w grze po awansie walkowerem z Kormoranem Zwierzewo. W 1/8 finału Olimpia II podejmie Huranag Morąg - mecz odbędzie się 15. października. W drużynie rezerw może jednak zagrać maksymalnie 3 zawodników z pierwszej drużyny, która odpadła już  z rozgrywek.

Błękitni Orneta - Olimpia Elbląg 3:2