Czwartek, 2.05.2024, Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Start Elbląg przegrywa z Selgrosem Lublin i zajmuje 3. miejsce na turnieju

17.08.2014, 17:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś (17 sierpnia) zakończył się 9. turniej o Puchar Prezydenta Elbląga. W ostatnim meczu tych zawodów EKS Start Elbląg zmierzył się z zespołem MKS Selgros Lublin, którego zawodniczki są aktualnymi mistrzyniami Polski. Elblążanki uległy rywalkom w tym meczu 23:26 (8:12) i ostatecznie zajęły na turnieju 3. miejsce.

O przegranej elblążanek w tym spotkaniu zadecydował bardzo słaby początek meczu w wykonaniu podopiecznych Antoniego Pareckiego. Pierwszą bramkę dla Startu Elbląg zdobyła Katarzyna Cekała dopiero w 6. minucie; nasze rywalki w tym czasie zdążyły wyprowadzić trzypunktową przewagę (1:4). Dalej nie było lepiej; błędy naszych zawodniczek wykorzystuje najskuteczniej grająca w tym meczu zawodniczka z Selgrosa - Alesia Mihdaliova i w 10 minucie tablica wskazuje już wynik 1:7.

Dopiero kilka minut później złą passę elblążanek ponownie przerywa Kasia Cekała, niestety niecelne rzuty, które trafiały raczej w słupek lub w poprzeczkę zamiast w światło bramki sprawiły, że już do końca tej części spotkania elblążanki goniły raczej wynik rywalek: na 5. minut przed syreną kończącą tę partię meczu rzucały już tylko zawodniczki Startu: jedną bramkę notuje Aleksandra Jędrzejczyk, a po ładnym bloku Hanny Sądej, dwukrotnie do bramki lublinianek trafia Katarzyna Kołodziejska, Na pierwszą przerwę elblążanki schodzą przy stanie 8:12.

Druga część spotkania to dalsza pogoń elbląskich zawodniczek za wynikiem; w ciągu kolejnych 10 minut gra toczy się w zasadzie punkt za punkt. Po kwadransie gry Startowi udaje się zniwelować stratę do rywalek do 3. bramek (16:19). Bardzo dobrze w tej części prezentuje się Katarzyna Kołodziejska, która w końcówce meczu, wespół z Aleksandrą Jędrzejczyk skutecznie punktują do bramki rywalek (22:25). Na minutę przed końcem spotkania z karnego wynik podbija jeszcze Edyta Szymańska, ale to przyjezdne notują zwycięstwo na swoim koncie (23:26) i wygrywają cały turniej.

Porażka w tym meczu zawodniczkom z Elbląga dała ostatecznie trzecie miejsce. Drugi w turnieju był zespół Sambora Tczew.

EKS Start Elbląg - MKS Selgos Lublin 23:23 (8:12)

MKS: Dzhukeva - Mihdaliova 9, Małek 5, Gęga 4, Kocela 3, Konsur 2, Kozimur 2, de Jesus 1, Skrzyniarz, Nestsiaruk, Rola, Repelewska.

Start: Kędzierska, Borkowska - Kołodziejska 5, Aleksandrowicz 4, Jędrzejczyk 4, Cekała 3, Sądej 3 , Szymańska 2, Waga 1, Żakowska 1, Szopińska, Klonowska, Lisewska, Mielczewska, Wolska.