Czwartek, 2.05.2024, Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Dwie wygrane elbląskiego Startu w turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga

17.08.2014, 08:01:52 Rozmiar tekstu: A A A

Za nami drugi dzień turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga, podczas którego elbląski Start miał do rozegrania dwa mecze. Oba nasze zawodniczki mogą zapisać na swoją korzyść: pierwszy z UKS PCM Kościerzyna, elblążanki wygrały 42:28. Kolejne spotkanie rozegrane o godz. 17.45 z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski nasze zawodniczki zakończyły wynikiem 36:30.

Pierwszy mecz elblążanki rozegrały w sobotę (16 sierpnia) przed południem z I-ligową Kościerzyną. Start wystąpił bez lekko kontuzjowanych we wczorajszym meczu z Samborem Tczew Kingi Grzyb oraz Joanny Wagi. Zawodniczki z Elbląga dobrze rozpoczęły spotkanie i już po 5 minutach gry wypracowały sobie przewagę 6. bramek (7:1). W kolejnych minutach naszym rywalkom udało się nieco odrobić stratę: z karnego bramkę zdobywa Patrycja Wójcik, podbijają Sus i Żukowska zmniejszając stratę Kościerzyny do trzech bramek (9:6),

Jednak nasze zawodniczki uważnie grały w ataku i nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele. Bardzo ładnie w trzech akcjach zaprezentowała się Lidia Żakowska, nowo pozyskana zawodniczka Startu Elbląg: w 11. minucie meczu trzykrotnie trafiła do bramki rywalek m.in. z akcji jeden na jeden i po świetnym podaniu od Katarzyny Kołodziejskiej: tablica wskazuje wynik 13:6. Do końca tej części spotkania elblążanki spokojnie punktują ustanawiając wynik na koniec pierwszej połowy na 20:14.

Dobry początek drugiej części spotkania notują na swoim koncie zawodniczki Startu Elbląg; w ciągu kilku minut rzucają osiem bramek tracąc zaledwie dwie (28:16). Elbląska obrona zaczyna szwankować w 44. minucie spotkania; rywalki bowiem zabierają się za odrabianie strat; punktują odpowiednio Agnieszka Białek, Aleksandra Leśniak i Natalia Brzezińska (32:23). W końcówce gra toczyła się praktycznie punkt za punkt; na 10. minut przed zakończeniem spotkania Start utrzymywał prowadzenie 10. bramek. Wynik meczu zamknęła nowa obrotowa elbląskiego zespołu, Aleksandra Malczewska, która ustanowiła wynik tego meczu na 42:26.

EKS Start Elbląg - UKS PCM Kościerzyna 42:28 (20:14)

Start: Kędzierska, Borkowska - Jędrzejczyk 7, Lisewska 7, Cekała 5, Szymańska 5, Żakowska 5, Aleksandrowicz 3, Wolska 3, Sądej 2, Kołodziejska 2, Mielczewska 2, Karwecka 1, Szopińska, Klonowska.

UKS: Brzezińska, Liskowska, Perkowska - Borysławska 6, Ziemienowicz 5, Białek 4, Sus 3, Ziółkowska 3, Brzezińska 2, Żukowska 1, Leśniak 1, Siekańska 1, Trawczyńska 1, Wójcik 1, Jakubowska.

Pewnie po zwycięstwo w drugim meczu

Po południu elblążanki zmierzyły się z zawodniczkami z Piotrkowa Trybunalskiego, które w sobotę także rozegrały dwa mecze: o godz 10.30 spotkały się z zespołem Samboru Tczew, który pewnie pokonał nasze rywalki  37:25.

Pierwsza połowa drugiego spotkania elbląskich zawodniczek to bardzo wyrównana gra po obu stronach boiska: obie drużyny praktycznie naprzemiennie punktowały, utrzymując remis 14:14 do 28. minuty meczu. Na chwilę przed syreną kończącą pierwszą część spotkania słabszą obronę elblążanek wykorzystują rywalki: wynik o dwa oczka podbijają Agata Rol i Stefka Agowa kończąc tę część na korzyść swojej drużyny wynikiem 17:15.

Piotrcovia dobrze rozpoczyna także drugą część spotkania, ale w 35. minucie meczu rusza elbląska ofensywa. Rozpoczyna Monika Aleksandrowicz, a na remis 21:21 wyprowadza nas Sylwia Lisewska. Przez kolejne minuty elblążanki notują bardzo dobry moment gry: świetnie broniąca w tej części meczu bramkarka Justyna Borkowska rzuca dwie długie piłki, które Kasi Cekała i Kasia Kołodziejska zamieniają na punkty. Start po kolejnych rzutach tych zawodniczek w 42. minucie meczu obejmuje trzypunktowe prowadzenie (26:23).

Bardzo dobra współpraca na linii Sylwia Lisewska-Magdalena Szopińska, i m.in. dwie precyzyjne zbiórki Oli Jędrzejczyk to kolejne punkty na koncie Startu, który na minutę przed końcem meczu prowadzi już 36:29. Wynik zamyka Agnieszka Jałoszewska, która w zeszłym sezonie grała w naszym zespole, zdobywając 30 bramkę dla Piotrcovi (36:30).

Start Elbląg -
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski  36:30(15:17)

Piotrcovia: Opelt, Kuzmierska - Kopertowska 7, Kucharska 5, Piecaba 5, Nowak 4, Agova 2, Gomółka 2, Kotecka 2, Jałoszewska 1, Olek 1, Rol 1, Osuch.

EKS Start: Kędzierska, Borkowska - Lisewska 6, Cekała 5, Aleksandrowicz 5, Kołodziejska 5,Szopińska 3, Żakowska 3, Szymańska 2, Jędrzejczyk 2, Sądej 1, Mielczewska 1, Karwecka, Klonowska, Wolska.

W niedzielę, 17 sierpnia, zostaną rozegrane ostatnie mecze w tym turnieju. O godz. 10:00 Aussie Sylex Sambor Tczew zmierzy się z UKS PCM Kościerzyna. Na godz. 11:45 zaplanowano mecz MKS Selgros Lublin z EKS START Elbląg. Turniej zakończy się spotkaniem UKS PCM Kościerzyna z Piotrcovią Piotrków Trybunalski  godz. 13:30.