Niedziela, 12.05.2024, Imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy

Wysokie zwycięstwo Vive Kielce nad Meble Wójcik. Na meczu 3 tysiące kibiców

27.02.2014, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zaledwie 13 bramek dali sobie rzucić piłkarze ręczni Vive Targów Kielce w pierwszym meczu o awans do Final Four Pucharu Polski. Karol Bielecki i spółka rozgromili na wyjeździe pierwszoligowy zespół Meble Wójcik Elbląg 40:13 (19:7). Mimo tego, wczoraj (26 lutego) w Elblągu odbyło się prawdziwe święto handballu.

Do pojedynku z kieleckim herosem, elblążaninie dochodzili przez kilka rund, rozpoczynając pierwsze zmagania na szczeblu wojewódzkim dwumeczem z zespołem Talanta Dujszebajewa. Wczorajszy mecz z Vive był dla nich zapewne nagrodą za dotychczasową walkę w pucharowych zmaganiach. A spotkanie bez wątpienia można było nazwać wydarzeniem sezonu.

Cieszy przede wszystkim ogromne zainteresowanie kibiców tym meczem. Hala Centrum Sportowo-Biznesowego gościła wczoraj prawie 3 tys. widzów. Tych ostatnich zgłosiło się tak wielu, że organizatorzy dostawili dodatkowych kilkaset krzesełek dla amatorów handballu. I mimo, że to spotkanie nie miało praktycznie żadnej historii warto było przyjść i obejrzeć zmagania świetnych piłkarzy ręcznych, z których kilku mogliśmy podziwiać w kadrze narodowej, podczas zmagań na europejskich i światowych parkietach.

Przed rozpoczęciem meczu w kilku słowach do widowni zwrócił się Jerzy Wilk, prezydent miasta informując kibiców o trwającej w hali zbiórce pieniędzy na rzecz Ukrainy. Po prezentacji zawodników – z których najwięcej oklasków zebrali Karol Bielecki, Michał Jurecki i Sławomir Szmal, sędzia rozpoczął mecz.

Ten wprawdzie dobrze rozpoczął się dla „meblarzy” – już w 30 sekundzie spotkania bramkę dla elbląskiego zespołu zdobył Jakub Olszewski.  Podczas kolejnych kilku minut bezbłędną obroną w bramce elbląskiego zespołu popisuje się Henryk Rycharski, dwukrotnie broniąc najpierw rzut karny, a potem sytuację jeden na jeden – obie w wykonaniu Ivana Cupicia. Jednak od 8 minuty kielczanie popisują się festiwalem bramek. Elblążanie nawiązują pierwszą skuteczną kontrę dopiero w 13. minucie meczu – z dystansu rzuca Damian Spychalski i na tablicy mamy wynik 2:6. Kolejne minuty pokazują jednak, jak „meblarzom” ciężko jest się przebić przez kielecką obronę.

Od 20. minuty meczu elbląski zespół przyspiesza. Damian Almandy i Mirosław Ośko wykorzystują rzuty karne, ale szybko odpowiadają kielczanie. Można powiedzieć, że jedna skuteczna akcja „meblarzy” przynosi niemal natychmiast odpowiedź rywali w postaci błyskawicznej zbiórki zakończonej bramką. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 7:19.

Drugą część meczu otwiera Ivan Cupić zdobywając 20 bramkę dla Vive z rzutu karnego. Dwie minuty później, po kontrze z prawego skrzydła bramkę dla „meblarzy” zdobywa Mateusz Mazur, a zaraz potem Marcin Malewski. Na kolejny celny rzut elbląskiej drużyny kibicom przyjdzie jednak czekać ładnych parę minut. W 45. minucie meczu przegrywamy już 10:28. Po kwadransie elblążanom udało się zdobyć zaledwie 3 bramki, Vive – 8. Podobnie jak w pierwszej połowie meczu tak i tu w końcówce „meblarze” wykorzystują jeszcze rzut karny wykonywany przez Mirosława Ośko. Jednak szybkie kontrataki naszych rywali skutecznie podwyższają wynik tego meczu. W 60. minucie tablica pokazuje wynik13:40.

Rewanżowy mecz odbędzie się w środę, 5 marca, w Kielcach.

Meble Wójcik Elbląg – Vive Targi Kielce 13:40 (7:19)

Vive Targi Kielce: Losert – Jachlewski 1, Strlek 7 – Jurecki 1 (1), Bielecki 2 (1), Chrapkowski 3 (1) – Tkaczyk 6, Rosiński 3 – Buntić 7 – Cupić 6 (2) – Grabarczyk 1, Musa 3.

Meble Wójcik: Rycharski, Plaszczak, Krawczyk – Bąkowski 1, Nowakowski, Ośko 2 (2), Malczewski 2, Gryz, Spychalski 2, Mazur 1, Maluchnik, Kostrzewa, Malandy 3, Kupiec, Olszewski 1, Malewski 1.