Środa, 24.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Prezent świąteczny od piłkarzy Olimpii Elbląg – sensacyjne zwycięstwo z Pogonią Szczecin 2:1!

07.04.2012, 22:40:00 Rozmiar tekstu: A A A

Po ostatnich niepowodzeniach Olimpii Elbląg, tylko zagorzali kibice wierzyli, że nasi piłkarze potrafią grać. W Wielką Sobotę, 7 kwietnia, o 17:00 elbląska drużyna stanęła przed przeciwnikiem, który na swoim koncie miał do tej pory 13 zwycięstw, 5 remisów, tylko 5 porażek i strzelonych 40 goli.

Przed spotkaniem z Olimpią Elbląg, trener Pogoni Szczecin powiedział  - Po dwóch ostatnich porażkach przyszedł czas na zrehabilitowanie się. Interesują nas trzy punkty, a każdy inny wynik będzie porażką, chociaż takiej możliwości nie dopuszczam.

Choć pogoda nie dopisywała, na trybunach stawiła się najwierniejsza grupa kibiców Olimpii oraz  250-osobowa ekipa ze Szczecina. Piłkarze obu drużyn wykazali się walecznością, a dla wytrwałych, w drugiej połowie meczu,  sprawili prezent w postaci trzech goli. W 69 minucie pierwszego gola dla Olimpii Elbląg zdobył Tomasz Chałas. Sześć minut później, w 75 minucie meczu, Błażej Radler zdobył wyrównującą bramkę dla Pogoni Szczecin. Kolejny, jak się okazało zwycięski gol dla naszej drużyny, w 80 minucie, strzelił ponownie Tomasz Chałas.

23-letni napastnik, Tomasz Chałas, w marcu zasilił Olimpię Elbląg. Choć pochodzi z Pruszkowa, dziś udowodnił, że sercem jest w Elblągu. Zawodnik został wypożyczony z Zawiszy Bydgoszcz na najbliższe pół roku. Dzisiejszym meczem pokazał, że Zarząd Klubu podjął dobrą decyzję. Oby dzisiejszy występ przerwał złą passę Olimpii, która obecnie zamyka tabelę.

- Naszym celem jest nie przegrać tego meczu i tym samym sprawić miły prezent na Święta Wielkanocne — mówił przed meczem drugi trener Olimpii Szymon Szałachowski.