Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Zdecydowanie odmieniona Olimpia Elbląg

26.09.2009, 19:16:56 Rozmiar tekstu: A A A

Mimo dzisiejszej przegranej 0:1 ze Startem Otwock trzeba przyznać, że Olimpijczycy zagrali jedno z lepszych spotkań. Widać wiele pozytywnych zmian w grze elblążan. To spotkanie mogliśmy przynajmniej zremisować, gdyby nie kontrowersyjna decyzja sędziego, który nie uznał nam jednej bramki. Zresztą takich wątpliwych decyzji sędziów w dzisiejszym meczu było więcej.

Olimpia Elbląg pokazała dzisiaj, że potrafi grać w piłkę. Mimo przegranej ze Startem Otwock, który zajmuje po dzisiejszym meczu 1 pozycję w tabeli (z 26 punktami) cieszy fakt, że spotkanie zostało rozegrane na wyrównanym poziomie. Olimpijczycy wcale nie odstawali od przeciwników, a wręcz zaryzykuję stwierdzenie, że byli lepsi. Dodatkowo wskazać należy, że bramka zdobyta w 77 minucie przez Christian Luke-Uzoma wyprowadzająca rywala na prowadzenie była dosyć kontrowersyjna, a jej uznanie mogło stanowić pomyłkę sędziego.

Ponadto sędzia nie uznał bramki zdobytej dla Olimpii przez Piotra Trafarskiego w pierwszej połowie meczu. Czy był spalony? Wielu uważa, że zdecydowanie nie.

Jak powiedział Trener Tomasz Arteniuk na konferencji prasowej po meczu – Jest metamorfoza i zmiana podejścia zawodników. Stawiliśmy czoła drużynie, która w zeszłym roku grała o awans do pierwszej ligi, gdzie są utalentowani zawodnicy na wysokim poziomie, a skład aż tak bardzo się nie zmienił. Co do sędziowania to mogę powiedzieć, że jeżeli po pierwszej połowie podchodzi do mnie sędzia i prosi, żeby nie podburzać kibiców, bo jest jeszcze drugie 45 minut to rozumiem, że coś miał na myśli, jeżeli chodzi o pierwsze 45 minut. Mój zawodnik pojechał po meczu do kliniki ze złamanym nosem, a takich sytuacji mamy o wiele więcej. Ja już to mówiłem i powtarzam raz jeszcze: Ci sami sędziowie sędziowali nam mecz w Olsztynie. Ja rozumiem, że możemy mówić o nieumiejętności tych sędziów, ale doprowadzanie do takich sytuacji, jakie się dzieją na boisku powinno być weryfikowane.

Miejmy nadzieję, że ta przemiana Olimpii Elbląg i doskonała gra na stałe zagości i przyniesie efekty w postaci punktów. Kolejny mecz Olimpia Elbląg zagra 3 października na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.