Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Olimpia jest już jedną nogą w drugiej lidze

23.05.2009, 20:29:32 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarze trzecioligowej Olimpii, pokonując dziś na własnym boisku Start Działdowo 4:0, postawili pierwszy krok w kierunku awansu do II ligi. Pierwsza, bezbramkowa połowa nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa elblążan. W drugiej połowie olimpijczycy odzyskali skuteczność, a na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Anton Kolosov, Michał Chmielecki i Paweł Nowacki.

Podczas całego meczu Olimpia posiadała znaczącą przewagę nad rywalem, jednak w pierwszych 45 minutach nie potrafiła tego udokumentować bramkami. Dopiero po przerwie worek z bramkami rozwiązał ukraiński napastnik Olimpii Anton Kolosov. Pięć minut później pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Chmielecki, a piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Trzecią bramkę zdobył Kolosov, który po zagraniu od Karola Stysia, dopełnił formalność wbijając piłkę do bramki. Ostatni gol był dziełem Pawła Nowackiego, który bezbłędnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Stysiu.

Po tym zwycięstwie Olimpia nadal znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli, mając dwa punkty przewagi nad Huragnem Morąg, który dziś pokonał na wyjeździe Olimpię Zambrów 3:0. Do rozegrania pozostały jeszcze 2 kolejki. Sprawa awansu rozstrzygnie się już za tydzień w Morągu, gdzie dojdzie do pojedynku Olimpii z Huragnem.

Olimpia Elbląg – Start Działdowo 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Anton Kolosov (49’), 2:0 Michał Chmielecki (54’), 3:0 Anton Kolosov (62’), 4:0 Paweł Nowacki (77’-k.)

Olimpia: Hyz – Kopycki (68’ Laskowski), Treszczotko, Jurgielewicz, Stawiński, Nowacki, Chmielecki (64’ Kowalczyk), Styś (78’ Liszko), Roszak, Kolosov (81’ Anuszek), Kołodziejski.

Start: Socha – Pieckowski, Orzechowski, Chrzanowski, Chądzyński, Tomczak, Pieckowski, S. Łukaszewski, Ł. Łukaszewski (81’ Karski), Moszczyński, Skrobiński

Sędziował: Robert Stańczak (Olsztyn)
Żółte kartki: Roszak, Kowalczyk (Olimpia)