Sobota, 27.04.2024, Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Zmiana lidera w II lidze

29.12.2008, 10:22:06 Rozmiar tekstu: A A A
Tuż po świętach nie próżnowały także zespoły Elbląskiej Ligi Halowej występujące w II i III lidze. Największą niespodzianką siódmej kolejki II ligi można nazwać wysoką porażkę prowadzącego w tabeli C.R.P. Wopal z Agrochemem Gronowo Elbląskie 2:8. Przegrana sprawiła, że Wopal pożegnał się z fotelem lidera. W spotkaniu na szczycie III ligi prowadząca w tabeli Unijna Szkoła Europejska zremisowała z wiceliderem Duetem 2:2.

II liga
W siódmej kolejce największą niespodzianką była wysoką porażka prowadzącego w tabeli C.R.P. Wopal z Agrochemem Gronowo Elbląskie. Po 22 minutach Agrochem prowadził 5:0 i było już praktycznie po meczu. Wprawdzie w 22 i 23 minucie Łukasz Kostrzewski zdobył dwie bramki dla Wopalu, jednak ostatnie słowo należało do rywali. W trzech ostatnich minutach bramkarz Wopalu jeszcze trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki, a spotkanie zakończyło się wysokim i w pełni zasłużonym zwycięstwem zespołu z Gronowa Elbląskiego. Porażka sprawiła, że Wopal stracił prowadzenie w II lidze.

Nowym liderem pozostał zespół Boma Meble, który kolejne punkty zdobył w konfrontacji z Pujanem II. W pierwszej odsłonie tylko jedną bramkę oglądali kibice, a było to trafienie Dawida Wandyka. Po zmianie stron dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Krzysztof Raszewski, a wynik meczu ustalił w 27 minucie Paweł Chmielewski.

Niesamowicie ciekawe spotkanie, w którym padło aż dziesięć bramek, rozegrali pomiędzy sobą Amatorzy i Fiat Auto-El. W czasie pół godzinnej gry, żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać wyższego, aniżeli jednobramkowego prowadzenia. Najpierw prowadzili Amatorzy następnie Fiat wyrównał, a chwilę później wyszedł na prowadzenie, by wreszcie pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Po zmianie stron prowadzenie przechodziło raz na jedną raz na drugą stronę, a losy pojedynku ważyły się do ostatnich minut. W 27 minucie bramkę zdobył Jakub Kussy i bliżsi wygranej byli Amatorzy. Jednak w ostatniej minucie z przedłużonego rzutu karnego bramkę na wagę remisu zdobył dla ekipy Fiat Auto-El Przemysław Brzeziński.

W pozostałych meczach: BIG uległ LZS Markusy 5:6, Legioniści przegrali z Dowodzeniem 0:2, a Hydralex pokonał ZUO 3:2.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu jest znajduje się Artur Karbowski (Amatorzy), który ma na swoim koncie 12 bramek. O dwa trafienia mniej mają: Karol Przybyła (C.R.P. Wopal) i Przemysław Brzeziński (Fiat Auto-El).

Komplet wyników 7. kolejki - 27 grudnia (sobota):

BIG - LZS Markusy 5:6 (2:3)
0:1 - Wala (4.), 1:1 - Ressel (7.), 1:2 - Wąsowski (8.), 1:3 - Mirecki (13.), 2:3 - Ressel (15.), 2:4 - Wąsowski (19.), 3:4 - Kończyński (25.), 3:5 - Wąsowski (26.), 4:5 - Ressel (27.), 4:6 - Wąsowski (29.), 5:6 - Oller (30.).

Boma Meble - Pujan II 4:0 (1:0)
1:0 - Wandyk (14.), 2:0 - Raszewski (20.), 3:0 - Raszewski (20.), 4:0 - Chmielewski (27.).

Agrochem Gronowo Elb. - C.R.P. Wopal 8:2 (4:0)
1:0 - Cybula (9.), 2:0 - Sądej (11.), 3:0 - Cybula (15.), 4:0 - Józefowski (15.), 5:0 - Demiańczuk (22.), 5:1 - Kostrzewski (22.), 5:2 - Kostrzewski (23.), 6:2 - Demiańczuk (27.), 7:2 - Cybula (28.), 8:2 - Zając (30.).

Legioniści - Dowodzenie 0:2 (0:0)
0:1 - Zaleski (17.), 0:2 - Zaleski (23.).

Amatorzy - Fiat Auto-El 5:5 (2:2)
1:0 - Karbowski (6.), 1:1 - Bukiert (6.), 1:2 - Grabowski (10.), 2:2 - Skocki (15.), 2:3 - Brzeziński (18.), 3:3 - Skocki (20.), 4:3 - Kosiński (21.), 4:4 - Brzeziński (22.), 5:4 - Kussy (27.), 5:5 - Brzeziński (30.).

Hydralex - ZUO 3:2 (1:0)
1:0 - Piłkowski (10.), 2:0 - Kazimierczak (19.), 2:1 - Szybelski (25.), 3:1 - Czmowski (26.), 3:2 - Mański (28.).

III liga
W spotkaniu na szczycie prowadząca w tabeli Unijna Szkoła Europejska zremisowała z wiceliderem Duetem 2:2. Wynik spotkania otworzył już w 2 minucie Konrad Kotowski dając prowadzenie Duetowi. Tuż przed przerwą wyrównał Daniel Czajka. W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszedł Duet, tym razem po trafieniu Wojciecha Świniarskiego i ponownie USE doprowadziło do remisu. Także i tym razem autorem bramki okazał się Daniel Czajka.

Trzecią pozycję w tabeli utrzymał Pol-Plast, który w siódmej kolejce odniósł najwyższe zwycięstwo. Stało się tak po wygranej 7:1 z Handbudem. Od pierwszych minut przewagę posiadał Pol-Plast, który po kwadransie wygrywał już 3:0. Kolejne bramki padły już po przerwie, a najskuteczniej w ekipie Pol-Plast trafiali: Przemysław Klejwachter i Mariusz Kulesza, którzy zdobyli po dwie bramki.

Z walki o awans nie ustępuje The Reds, które aktualnie znajduje się na czwartym miejscu w tabeli, jednak strata do czołówki jest niewielka. Tym razem The Reds nie dał szans OSP Milejewo wygrywając 5:2. Kiedy w 21 minucie Kamil Dolata zdobył piąta bramę dla The Reds stało się jasne, że punkty powędrują na ich konto. I tak też było, mimo, że w końcówce do bramki zaczęli trafiać rywale, a dokładnie Jakub Sznajder, który dwukrotnie pokonał bramkarza przeciwników. Okazało się to jednak zbyt mało i punkty powędrowały na konto The Reds.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miała także Zagłada, która pokonała ostatni w tabeli Citroen Postek. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już do przerwy. Po kwadransie Zagłada prowadziła 4:1, a dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Piotr Ożubko. Niewiele obraz gry zmieniał się po przerwie. Nadal stroną przeważająca była Zagłada, która do swojego dorobku dołożyła jeszcze dwie bramki. Citroen Postek odpowiedział jedynie trafieniem Piotra Bałdygi i mecz zakończył się wygraną Zagłady 6:2.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu znajduje się Dawid Kiełtyka z Unijnej Szkoły Europejskiej, który zdobył już 17 bramek. 10 bramek ma na swoim koncie Przemysław Klejwachter (Pol-Plast), a o jedną bramkę mniej jego kolega z zespołu Daniel Kłosowski.

OSP Milejewo - The Reds 2:5 (0:3)
0:1 - Gagat (3-sam.), 0:2 - Bieńko (8.), 0:3 - Staszczyk (11.), 0:4 - Stankiewicz (18.), 0:5 - Dolata (21.), 1:5 - Sznajder (25.), 2:5 - Sznajder (28.).

Zagłada - Citroen Postek 6:2 (4:1)
1:0 - Ożubko (1.), 1:1 - Lewandowski (4.), 2:1 - Tymiński (10.), 3:1 - Ożubko (11.), 4:1 - Nowosielski (12.), 5:1 - Tymiński (27.), 5:2 - P. Bałdyga (28.), 6:2 - Bednarczyk (29.).

Unijna Szkoła Europejska - Duet 2:2 (1:1)

0:1 - Kotowski (2.), 1:1 - Czajka (14.), 1:2 - Świniarski (28.), 2:2 - Czajka (30.).

Hanbud - Pol-Plast 1:7 (0:3)

0:1 - P. Klejwachter (10.), 0:2 - K. Kulesza (11.), 0:3 - M. Kulesza (15.), 0:4 - Kłosowski (18.), 1:4 - Liszewski (20.), 1:5 - P. Klejwachter (21.), 1:6 - M. Kulesza (24.), 1:7 - Szymański (25.).