Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

SuperLiga zagrała po świętach

29.12.2008, 10:00:51 Rozmiar tekstu: A A A
Sporą ilość meczy, po świątecznej przerwie, miały do rozegrania zespoły SuperLigi występujące w Elbląskiej Lidze Halowej. W weekend odbyły się aż dwie kolejki spotkań. W pełni udany okazał się on tylko dla trzech zespołów: EC, Specjala i Pujana, które to zdobyły komplet punktów. W rozgrywkach I ligi pierwszej porażki doznał prowadzący w tabeli Feniks Znicz, przegrywając z Exclusive Sport/PC Koni 3:4.

SuperLiga
Lider EC rozegrał dwa ciężko mecze w których walka o punkty trwała do ostatnich minut. W sobotę lider pokonał ostatnią w tabeli Lirę 3:2. Po dwóch bramkach zdobytych w 24 i 25 minucie przez Przemysława Sambora EC prowadziło 3:1 i wydawało się, że bez problemów dowiezie wygrana do końca. Ambitnie grająca Lira w 26 minucie za sprawą Tomasza Sielezina zmniejszyła straty i była nawet bliska wyrównania, ale ostatecznie do remisu zabrakło już czasu. Natomiast w niedzielę lider zmierzył się z REM i po pierwszej połowie remisował 1:1. Kiedy w 24 minucie do bramki rywali trafił Adam Niedźwiedzki wydawało się, że kolejne bramki dla EC to tylko kwestia czasu. Jednak trzy minuty przed końcem pojedynku mieliśmy już drugi remis, po tym jak bramkarza EC pokonał Marcin Konieczki. Odpowiedź lidera była jednak natychmiastowa. Jeszcze w tej samej minucie Przemysław Sambor, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu, dał wygraną swojej ekipie.

Zgodnie po 4:0 oba swoje mecze wygrał Pujan, którego rewelacyjne wyniki sprawiły, że awansował na pozycję wicelidera. W sobotę Pujan pokonał Asenhajmer, choć przez większa część meczu mieliśmy bezbramkowy remis. Losy pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach w których zawodnicy Pujana, aż czterokrotnie zdołali pokonać bramkarza rywali. W niedzielę Pujan powtórzył wynik, także wygrał 4:0, choć tym razem rywalem był Wiarus.

Trzecim zespołem, który w czasie minionego weekendu, zdobył komplet punktów jest Specjal. W sobotnim spotkaniu zmierzył się z REM i po pierwszej połowie przegrywał 1:2. Zdecydowanie lepiej Specjal zagrał po przerwie i po golach Piotra Rutkowskiego, Piotra Mościbrodzkiego oraz Łukasza Wolaka wygrał ostatecznie 4:2. Równie ciężko było w niedzielę, kiedy na przeciw siebie stanęli Specjal i Specjaliści. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej wynik spotkania otworzył Wiesław Korzeb, który w 18 minucie dał prowadzenie Specjalowi. Radość nie trwała jednak zbyt długo, gdyż pięć minut później po golu Kamila Piotrowskiego mieliśmy remis. Końcówka meczu należała jednak do Specjala. Po bramkach Daniela Komorowskiego i Marcina Sorkowicza wygrana i trzy punkty powędrowały na konto Specjala.

W klasyfikacji strzelców prowadzi z szesnastoma bramkami Kamil Kowalski (Hydrobud Etna). Dwa trafienia mniej ma na swoim koncie Tomasz Sielezin (Lira), a po dziesięć bramek do tej pory zdobyli: Przemysław Sambor (EC) i Marcin Sorkowicz (Specjal).

Komplet wyników 7. kolejki - 27 grudnia (sobota):

EC - Lira 3:2 (1:0)
0:1 - Sielezin (5.), 1:1 - Kurowski (22-sam.), 2:1 - P. Sambor (24.), 3:1 - P. Sambor (25.), 3:2 - Sielezin (26.).

Stokrotki - Metrotest 1:1 (1:0)
1:0 - Strach (6.), 1:1 - Witek (29.).

Kromet - DRE 4:6 (1:1)
0:1 - Augustyńczyk (4.), 1:1 - Fijałkowski (14.), 2:1 - Dudek (16.), 2:2 - M. Zając (21.), 2:3 - Popiołek (25.), 2:4 - Żuraw (26.), 3:4 - Jernat (26.), 4:4 - Popiołek (27.), 4:5 - Żuraw (28.), 4:6 - Żuraw (29.).

Pujan - Asenhajmer 4:0 (0:0)
1:0 - Czarnecki (20.), 2:0 - B. Płachecki (22.), 3:0 - K. Banaszek (24.), 4:0 - T. Płachecki (27.).

Hydrobud Etna - Wiarus 2:2 (0:1)
0:1 - Uhryn (13.), 0:2 - Gruszka (25.), 1:2 - Tyburski (27.), 2:2 - Kowalski (27.).

Specjaliści - Służby Miejskie 6:2 (3:0)
1:0 - Piotrowski (1.), 2:0 - Zawada (13.), 3:0 - Zawada (15.), 4:0 - Zawada (17.), 5:0 - Gładek (24.), 5:1 - Gorgol (26.), 6:1 - Burzyński (27.), 6:2 - Śmigielski (29.).

REM - Specjal 2:4 (2:1)
1:0 - Nagerski (7.), 1:1 - Komorowski (10.), 2:1 - Nagerski (13.), 2:2 - Rutkowski (26.), 2:3 - P. Mościbrodzki (27.), 2:4 - Wolak (28.).

Komplet wyników 8. kolejki - 28 grudnia (niedziela):

Służby Miejskie - Hydrobud Etna 3:4 (2:1)
0:1 - Kowalski (5.), 1:1 - Szałkowski (12.), 2:1 - Szałkowski (15.), 2:2 - Kowalski (18.), 2:3 - Baran (19.), 2:4 - Styś (20.), 3:4 - Gorgol (30.).

Specjal - Specjaliści 3:1 (0:0)
1:0 - Korzeb (18.), 1:1 - Piotrowski (23.), 2:1 - Komorowski (27.), 3:1 - M. Sorkowicz (30.).

Wiarus - Pujan 0:4 (0:2)
0:1 - K. Banaszek (10.), 0:2 - T. Płachecki (15.), 0:3 - Łukaszewski (22.), 0:4 - B. Płachecki (24.).

DRE - Stokrotki 4:4 (2:4)
0:1 - Piekarski (2.), 0:2 - Strach (7.), 0:3 - Kaczmarczyk (9.), 0:4 - Piekarski (10.), 1:4 - Augustyńczyk (11.), 2:4 - Augustyńczyk (13.), 3:4 - Augustyńczyk (18.), 4:4 - M. Zając (19.).

Metrotest - Lira 2:2 (1:2)
1:0 - Wiliński (7.), 1:1 - Sielezin (14.), 1:2 - Kurowski (15.), 2:2 - Kolibowski (23.).

REM - EC 2:3 (1:1)
1:0 - Konieczki (1.), 1:1 - P. Sambor (3.), 1:2 - Niedźwiedzki (24.), 2:2 - Konieczki (27.), 2:3 - P. Sambor (27.).

Asenhajmer - Kromet - przeł. na inny termin.

I liga
Pierwszej porażki w tegorocznych rozgrywkach doznał prowadzący w tabeli Feniks Znicz, przegrywając z Exclusive Sport/PC Koni. Kiedy po trzynastu minutach i golach Rafała Anuszka oraz Tomasza Jodziałło lider prowadził 2:0 wydawało się, że jest na jak najlepszej drodze do zdobycia kolejnych punktów. Okazało się jednak, że już pod koniec pierwszej odsłony Exclusive Sport rusza do natarcia, a dowodem na to była bramka zdobyta tuż przed przerwą przez Marcina Bożka. Nim druga odsłona rozpoczęła się na dobre Po golu Łukasza Stefańskiego mieliśmy remis 2:2. I wprawdzie lider zdołał jeszcze raz w tym meczu wyjść na prowadzenie, to końcówka należała do rywali. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Stefański strzelając swoja drugą i trzecią bramkę w tym spotkaniu. Ostatecznie Exclusive Sport wygrało 4:3, dzięki czemu umocniło się na trzeciej pozycji.

Punktów nie stracił natomiast wicelider Bogdanka, która tym razem pokonała ZUB Mytych. Od początku przewaga należała do Bogdanki, czego efektem było prowadzenie po pierwszej połowie 3:0. Po zmianie stron swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył najskuteczniejszy strzelec I ligi Kamil Kuczkowski, a rywali stać było jedynie na bramkę honorową, której autorem okazał się Michał Sikora.

Największą niespodzianką tej kolejki było chyba jednak zwycięstwo AC Mapei nad wyżej notowanym Szewczykiem. Wprawdzie po pierwszym kwadransie to Szewczyk prowadził po golu Dariusza Anuszka, a w drugiej połowie dzięki bramce Pawła Zankowicza ponownie wyszedł na prowadzenie, to jednak nie zdołał utrzymać korzystnego wyniku. W 22 i 24 minucie do bramki Szewczyka trafił Arkadiusz Klemens dając wygraną 3:2 ekipie AC Mapei.

Coraz trudniejsza staje się sytuacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, który z dorobkiem trzech punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Także tym razem nie udało się zdobyć punktów w konfrontacji z ADI/Fachman. WSzZ w 20 minucie przegrywał już nawet 1:4, jednak ambitna gra do końca sprawiła, że tuż przed końcem pojedynku zmniejszył rozmiary porażki do 3:4. Ostatnie słowo należało do rywali, a wynik spotkania na 5:3 ustalił Piotr Leonowicz.

W pozostałych meczach: Przeciwlotnik przegrał z Dream 1:3, Kromet II wygrał z Laguną 2:1, a Straż Pożarna pokonała G-9 3:0.

W klasyfikacji strzelców po zdecydowanie prowadzi Kamil Kuczkowski (Bogdanka) zdobywca już 20 bramek. Po 12 goli mają na swoim koncie Michał Tomczyk (Bogdanka) i Patryk Nowicki (Dream).

Komplet wyników 7. kolejki - 28 grudnia (niedziela):

AC Mapei - Szewczyk 3:2 (0:1)
0:1 - D. Anuszek (7.), 1:1 - K. Klemens (19.), 1:2 - Zankowicz (21.), 2:2 - A. Klemens (22.), 3:2 - A. Klemens (24.).

Exclusive Sport /PC Koni - Feniks Znicz 4:3 (1:2)
0:1 - R. Anuszek (5.), 0:2 - Jodziałło (13.), 1:2 - Bożek (15.), 2:2 - Stefański (16.), 2:3 - Styczeń (25.), 3:3 - Stefański (27.), 4:3 - Stefański (29.).

Przeciwlotnik - Dream 1:3 (0:1)
0:1 - T. Nowicki (15.), 1:1 - Michałowicz (16.), 1:2 - P. Nowicki (24.), 1:3 - P. Nowicki (29.).

Kromet II - Laguna 2:1 (1:0)
1:0 - Byzdra (9.), 1:1 - M. Goryszewski (26.), 2:1 - Kowalewski (28.).

WSzZ - ADI/Fachman 3:5 (0:2)
0:1 - Szmydt (2.), 0:2 - Leonowicz (4.), 1:2 - J. Czyżak (17.), 1:3 - Ratajczak (19.), 1:4 - Szmydt (20.), 2:4 - Sobotowicz (21.), 3:4 - J. Czyżak (29.), 3:5 - Leonowicz (30.).

Straż Pożarna - G-9 3:0 (0:0)
1:0 - Bojanowski (27.), 2:0 - Ratajczyk (29.), 3:0 - Korniak (30.).

Bogdanka - ZUB Mytych 4:1 (3:0)
1:0 - Tomczyk (1.), 2:0 - Kuczkowski (12.), 3:0 - G. Miller (14.), 4:0 - Kuczkowski (21.), 4:1 - Sikora (30.).