Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Przełamanie Olimpii w II lidze. Warta Poznań rozgromiona przy Agrykola

27.08.2016, 18:57:00 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 6. kolejki II ligi Olimpia Elbląg wygrała u siebie z Warta Poznań 6:1 (2:0). Było to pierwsze zwycięstwo Olimpii w tym sezonie II ligi.

Mecz ułożył się idealnie dla Olimpii. Już w 5 minucie Anton Kolosov sprytnie w niegroźnej sytuacji dał się sfaulowac tuż przy linii końcowej i sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale uderzył słabo w środek bramki, jednak piłka ponownie tafiła do Kolosova i przy dobitce bramkarz był bez szans. W 15 minucie sędzia podyktował drugi rzut karny po zagraniu piłki ręką Jakuba Kiełba, który blookował strzał Damiana Szuprytowskiego. Tym razem do jedenstaki podszedł Łukasz Pietroń i pewnie pokonał bramkarza Warty. Był to jego 4 gol w tym sezonie. Olimpia zadowoliła sie prowadzeniem i do przerwy kontrolowała przebieg meczu.

Po zmianie stron lepiej prezentowała się Warta, która ruszyła ostro do ataku. Te ataki przyniosły efekt w 56 minucie, kiedy Michał Cywiński zdobył bramkę kontaktową z rzutu wolnego. Od tego momentu Olimpia jakby została podrażniona i rzuciła się na rywala. W 62. minucie Pietroń zaatakował bramkarza Warty, który niedokładnie zagrał piłkę na 45 metr, a tam Bojas uderzył z pierwszej piłki na pustą bramkę. Na 4:1 podwyższył w 67 minucie Paweł Piceluk ładnym strzałem lewą nogą z 16 metrów. Swoją drugą bramkę w tym meczu dołożył także Anton Kolosov, który celnym strzałem wykończył kontratak w 78 minucie. Wynik na 6:1 ustalił Jakub Bojas w 88. minucie, wykorzystując sytuację "sam na sam".

W następnej kolejce Olimpia Elbląg zagra na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.